انبوه سازان آفتاب ...
Anboohsazan Aftab Mass Construction Co.

مهم ترین نکات خرید خانه و آپارتمان برای سرمایه گذاری

دسته بندی نشده زمان مطالعه: 2 دقیقه

در این مقاله سعی کرده ایم به طور خلاصه به مهم ترین مواردی که برای خرید ملک و آپارتمان به عنوان سرمایه گذاری وجود داریم بپردازیم. هر چند که در این دوران در رکود واقع شدیم اما با رعایت برخی نکات هنوز افراد زیادی وجود دارند که با این روش سرمایه گذاری سودهای مناسبی را نصیب خود کرده اند. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در املاک نیازمند صبر است و باید یک برنامه ریزی بلند مدت برای آن داشته باشید. علاوه بر این باید دانش خود را در زمینه سرمایه گذاری در ملک و موقعیت مکانی ملک و بهترین زمان خرید ملک بیشتر نمایید.

موقعیت ملک یک نکته مهم در سرمایه گذاری:

یکی از مهم ترین نکات برای سرمایه گذاری در خرید ملک و آپارتمان موقعیت مکانی آن می باشد. در این زمینه باید تحقیقات کامل محلی از بنگاه های املاک منطقه داشته باشید و همچنین در صورت لزوم از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید. در زیر برخی از مهم ترین معیارها برای بررسی موقعیت ملک بیان می گردد:

 • اگر ملک در نزدیکی مراکز دانشگاهی است این امکان برای شما وجود دارد تا به عنوان خوابگاه های دانشجویی از آن بهره برداری کنید.
 • در مناطقی که بزهکاری وجود دارد سرمایه گذاری در ملک مناسب نیست.
 • در مناطقی که از نظر اجتماعی و همچنین توسعه شهری رو به پیشرفت بوده خرید ملک می توان خوب باشد.
 • اگر به منطقه آشنایی ندارید حتما از افرادی که به محله ها و خیابان های آن منطقه تسلط کافی دارد بهره مند شوید.
 • قیمت ساخت و ساز در مناطق مختلف معمولا متفاوت است. این مسئله را حتما مد نظر داشته باشید.
 • میزان اجاره در مناطق مختلف متفاوت است. این مسئله را هم در هنگام خرید ملک یا آپارتمان در نظر بگیرید.
 • هنگام بررسی میدان منطقه ملک، به مراکز خرید نزدیک، ایستگاه های مترو، مناطق تفریحی و سایر مزیت های منطقه توجه داشته باشید.

نکات مهم در خرید زمین برای سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری در زمین نیاز به دقت و هزینه بیشتری دارد. شما باید در خرید زمین به این نکته توجه داشته باشید که چه برنامه ای برای این زمین دارید؟

در برخی از مناطق شهری روند تراکمی جمعیت رو به افزایش است. در چنین مناطقی سرمایه گذاری در خرید زمین را توجیه پذیر می کند. چرا که امکان انبوه سازی در این مناطق بسیار زیاد است و سرمایه گذاری پر سودی می باشد.

در هنگام خرید زمین حتما به میزان تراکم آن توجه داشته باشید. هر چه تراکم زمین بالاتر باشد احتمال دریافت پیشنهاد برای انبوه سازی از طرف فعالان ساختمان ساز بیشتر است.

در حال حاضر سرمایه گذاری در خرید زمین های تجاری مناسب نیست چون احتمال پیشنهاد ساخت در این زمینه بسیار کم است. اما خرید ملک در موقعیت های تجاری سوددهی بالا داشته اما ریسک آن کمی بالا است.

ویژگی های ملک های برتر برای سرمایه گذاری:

پس از این که یک ملک را از نظر موقعیت بررسی کردید و تمامی عوامل مثبت بود باید سراغ خود ملک بروید. بدین منظور نکات زیر می تواند در این زمینه راهگشا باشد:

 • در مورد خرید آپارتمان، هر چه نوسازتر باشد و هزینه های تعمیر و بازسازی آن کمتر باشد گزینه بهتری است و هنگام فروش و اجاره با مشکل کمتری روبرو هستید.
 • زیبایی ساختمان و داشتن نقشه مناسب می تواند یک نکته مثبت در سرمایه گذاری برای آن ملک باشد. آپارتمان هایی که نورگیر نیستند، نقشه مناسبی ندارند و… طرفدار کمتری دارند.
 • ملک ها و آپارتمان هایی که موقوفه بوده یا سندهای مشکل دار دارند مناسب سرمایه گذاری نیستند.
 • به امکانات رفاهی ملک همچون آسانسور، پارکینگ، انباری و… حتما توجه داشته باشید.
 • ملک های کوچکتر گزینه بهتری برای سرمایه گذاری هستنند تا ملک های بزرگ تر. چرا که امکان خرید و فروش بیشتری دارند و از طرف دیگر به سرمایه گذاری کمتری نیاز دارند.

1 دیدگاه

One thought on “مهم ترین نکات خرید خانه و آپارتمان برای سرمایه گذاری”

 • سجاد فا می 13, 2019 5:19 ق.ظ

  با معرفی سید جواد حسینی به عنوان سرپرست آموزش و پرورش پرونده گمانه زنی ها بسته شد و از فردا وزارتخانه آموزش و پرورش با سرپرست اداره خواهد شد. سید جواد حسینی متولد ۱۳۴۶ و دارای دکترای تخصصی جامعه شناسی از دانشگاه ملی، دولتی و آکادمی علوم روسیه است.

باعث افتخار ماست دیدگاه بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =