انبوه سازان آفتاب ...
Anboohsazan Aftab Mass Construction Co.

آیا سرمایه گذاری در بازار مسکن ارزشمند است؟

دسته بندی نشده زمان مطالعه: دقیقه

در این نوشته می خواهیم به طور خلاصه به این سوال پاسخ دهیم که آیا همچنان سرمایه گذاری در بازار مسکن می تواند برای ما ارزش آفرین باشد یا خیر؟ همان طور که می دانید در کشور ما سالانه تورم زیادی وجود دارد و از طرف دیگر سایر مسائل باعث بی ارزش تر شدن پول ملی می شود. به همین جهت سرمایه گذاری در بخش های مختلف می تواند از کم شدن ارزش پول ما جلوگیری به عمل آورد و در حالت خوش بینانه سرمایه ما را بیشتر نماید. اما با کمی تحقیق و تجربه می توان سرمایه گذاری های خوبی انجام داد. در ادامه به برخی از دلایلی که سرمایه گذاری در مسکن را توجیه پذیر می کند می پردازیم.

مسکن، یک نیاز همیشگی

هر فرد در طول زندگی خود نیاز به مسکن دارد. مسکن یک نیاز فزاینده است و در سال های آینده بشر به مسکن بیشتری نیاز خواهد داشت. بر اساس هرم سلسله مراتب نیازهای مزلو، نیاز به مسکن در درجه اول قرار دارد و تمامی فعالیت های فرد در اوایل معطوف به برطرف سازی این نیاز خواهد شد. به خاطر همین نقش مسکن است که بسیاری از دولت ها انواع وام های مختلفی را در این زمینه به مردم اعطا می کنند.

عدم نیاز به تخصص بالا:

همان طور که می دانید برای سرمایه گذاری راه ها و بازارهای مختلفی وجود دارد. بورس، فرا بورس، دلار، سکه و… برخی از این راه ها است. اگر دقت کنید سرمایه گذاری در این بازارها نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد. به طور مثال در بورس باید آموزش های خاصی را ببینید و از طرف دیگر باید از طریق یک واسطه یا به اصطلاح کارگزار فرآیند سرمایه گذاری خود را انجام دهید. در صورتی که در بازار مسکن با کمی تحقیقات و استفاده از تجربه افراد دیگر می توان سرمایه گذاری های مناسبی داشت.

یک سرمایه گذاری مطمئن:

یکی از برترین مزایای سرمایه گذاری در مسکن مطمئن بودن در داشتن سود در این سرمایه گذاری است. در کشور ما در هر سال قیمت مسکن افزایش داشته است و به تنهایی در سال اخیر حدود 70 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده ایم. به همین دلیل کسانی که در این بازار سرمایه گذاری کرده اند سود خوبی را تجربه کرده اند.


0 دیدگاه

باعث افتخار ماست دیدگاه بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =